Дома Фудбал Италија Агентот пристигна во Милано, Леао наскоро става потпис

Агентот пристигна во Милано, Леао наскоро става потпис


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Милан и Рафаел Леао се блиску до договор за продолжување на соработката, пренесува „Скај Италија“.

Преговорите помеѓу Милан и Леао за продолжување на соработката траат веќе подолго време, но сега двете страни се блиску до договор.

Леао има договор до 2024 година и е на мета на многу европски гиганти, но Милан ги одби сите понуди бидејќи сака да го задржи Португалецот.

Милан спреми нова понуда од 7 милиони евра годишно плус бонуси, притоа „росонерите“ се спремни да му дадат бонус од 3 милиони при потпис.

Адвокатот на Леао пристигнал во Милано и во петок ќе има средба со Малдини на која треба да бидат договорени последните детали, бидејќи самиот Леао преферира да остане на „Сан Сиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…