Дома Фудбал Италија Агентот на Леао: Приоритет е Милан, работиме на нов договор

Агентот на Леао: Приоритет е Милан, работиме на нов договор


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Агентот на Рафаел Леао ги демантираше написите на италијанските медиуми дека пропаднале преговорите за продолжување на договорот со Милан.

Леао на лето влегува во последната година од договорот, а Милан веќе подолго време преговара со неговите агенти.

Агентот денес официјално се огласи и истакна дека иако има многу шпекулации, приоритет на Леао е да го продолжи договорот и да остане во Милан.

„Се појавија многу неточни информации за Леао. Негов приоритет е Милан и сака да остане во клубот. Заедно работиме на нов договор со кој ќе бидат задоволни сите страни“, изјави менаџерот на Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

За историја: Барселона ја освои титулата на начин каков што во Шпанија не е виден 81 година!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Фудбалерите на Барс…