Дома Фудбал Англија Агентот на Жоржињо: Го сакаат Барса, ПСЖ и Милан

Агентот на Жоржињо: Го сакаат Барса, ПСЖ и Милан

Агентот на Жоржињо откри дека Италијанецот би можел да го напушти Челзи на лето и откри дека имал контакти со три европски гиганти.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Италијанецот има договор со „сините“ до 2023 година и на лето ќе влезе во последната година од договорот, а преговорите за продолжување на соработката за во застој.

Жоржињо во 2018 година од Наполи се пресели во Челзи за 50 милиони фунти, а сега сака да се врати во Италија.

„Негова желба е повторно да игра во Серија А. Во минатото имав контакти со ПСЖ, Барселона и Фредерик Масара од Милан. Во добри односи сум со Масара кој е директор во Милан, но незнам дали „росонерите“ се уште го сакаат. Реалноста е дека сега не може да се направи ништо поради ситуацијата во која се наоѓа Челзи“, изјави агентот на Жоржињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…