Дома Топ вести Агентот најави бомба во Париз

Агентот најави бомба во Париз


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Според зборовите на агентот на Марко Верати, италијанскиот репрезентативец би можел да го напушти ПСЖ доколку медиумите во Франција е престанат со критиките кон него.

Верати исто така изрази незадоволство од работењето со тренерот Унаи Емери, особено на натпреварот со Марсеј кога влезе во отворена расправија со него.

„Верати сака да освојува трофеи со ПСЖ. Но, доколку нападите од француските медиуми не престанат, тој наверојатно ќе замине од Париз“, истакна агентот.

За него инетрес во Италија покажуваат Милан и Јувентус, но и готово сите големи клубови во Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…