Дома Фудбал Италија Видео: Буфон ја победи и видео-технолигијата, Јуве сигурен!

Јувентус со победа од 3:0 против Каљари ја отвори новата сезона во Серија А, а натпреварот го одбележа фактот што за прв пат во историјата на лигата беше досуден пенал според видео-технологија.

Јувентус одлично го започна мечот и Манџуниќ го отвори резултатот во 12-та минута. Потоа во 36-та минува беше досуден пенал за Каљари со помош на видео технологијата, но Буфон не дозволи да биде совладан.

До крајот на полувремето Дибала го зголеми водството, а конечните 3:0 ги постави Игуаин во второто полувреме.

За Јувентус дебитираа новите засилувања Даглас Коста и Матуиди, кои во игра влегоа во второто полувреме.

Juventus Vs Cagliari 3-0 All Goals & Highlights… by try-akatsuki