Дома Фудбал (Видео) Барса играше по „ноти“. Меси „диригираше“, Еибар испратен со ШЕСТКА!

(Видео) Барса играше по „ноти“. Меси „диригираше“, Еибар испратен со ШЕСТКА!

messi i paulinho

Барселона вечерва одигра уште еден фантастичен натпревар, Каталонците предводени од Лионел Меси со убедливи 6:1 го совладаа Еибар.

Каталонскиот гигант рано во 10 минута дојде до предност и тоа од пенал, а сигурен реализатор беше кој друг ако не Лионел Меси.  За нешто помалку од двесетина минути новото засилување Бразилецот Паулињо кој беше критикуван при неговото пристигнување го постигнува вториот гол во сезоната и полека им ги „затвара“ устите на критичарите.

Серијата погодоци во вториот дел ја отвори Денис Суарез во 53 минута од средбата, а само четири минути подоцна, Еибар го постигна голот на утеха и тоа преку Енрих.

Во следните неколку минути бевме сведоци на ново „Меси шоу“, Аргентинецот со погодоците во 59 и 62 минута стигнува до нов хет-трик. Но тоа како да не му беше доволно на фантастичниот Аргентинец, па во 87 минута стигнува до нов погодок, четврти на овој натпревар, девети во сезоната.