Дома Останати Кошарка Будуќност ја изненади Звезда, Антиќ исклучен!

Будуќност ја изненади Звезда, Антиќ исклучен!

Во денешниот натпревар помеѓу Црвена Звезда за која настапува нашиот Перо Антиќ и Будуќност славеше тимот на Будуќност со резултат 75:79.

Како клучен момент за победата на гостите се наведува промашувањето на „зицерот“ на Фелдин во финишот од натпреварот.

Антиќ во овој натпревар беше стрелец само на три поени, а на теренот помина петнаесетина минути, но направи една техничка грешка и една неспортска грешка. Најефикасен беше Тејлор Рочести кој постигна 23 поени.

Македонскиот интернационалец беше исклучен на стартот од последната четвртина. Во првиот дел Звезда беше подобриот противник, но потоа гостите одлична серија прецизни удари успеаа да го свртат резултат во своја корист.