Дома Македонски спорт Јаховиќ ја „НАПАДНА“ ФФМ: 30 голови во Турција за да бидам резерва!? (ФОТО)

Јаховиќ ја „НАПАДНА“ ФФМ: 30 голови во Турција за да бидам резерва!? (ФОТО)

0

Македонскиот повремен репрезентативец Адис Јаховиќ преку социјалните мрежи го изрази своето незадоволство од ФФМ и од селекторот Игор Ангеловски.

Имено, Ангеловски го повика Јаховиќ за натпреварите против Италија и Лихтенштајн, но и двата натпревари напаѓачот на турски Гозтепе ги помина на клупата за резервни фудбалери.

Јаховиќ преку својот Фејсбук профил ги нападна луѓето во репрезентацијата и ги нарече, душмани. Покрај тоа истакнува дека за една година во турското првенство постигнал 30 погодоци.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Македонски спорт

Проверете

Жиру ги замолкна „Делиите“ среде Белград во 85-та минута

Со голот во 85. минута, Оливие Жиру ги згасна надежите за победа кај сланите Делии и му до…