Дома Фото Што велеше Карлос Тевез во 2010г

Што велеше Карлос Тевез во 2010г

0 секунди
0
1,939

15542259_1211411618943471_4211866169768282237_n
„Не сакам да играм повеќе фудбал. Изморен сум од фудбалот. Сериозно. Фудбалот стана игра само за пари и тоа не ми се допаѓа. Фудбалерите не ги интересира освојување трофеи. Туку само пари“, рече во 2010 година Тевез.
На крајот на 2016 потпиша за кинески Шангај Шенхуа за скоро 40 милиони евра по сезона.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе Sportski
Load More In Фото

Проверете

Островот во транс: Дали Лукаку го потврди својот трансфер? (Фото)

Медиумите непрестајно пишуваат за несмасниот или можеби осмислениот потег на Белгиецот. Ро…