Дома Фудбал Лига на шампиони Шок за „Ѓаволите“: Погба го напушти мечот, во прашање е сериозна повреда?!

Шок за „Ѓаволите“: Погба го напушти мечот, во прашање е сериозна повреда?!

0 секунди
0
661

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, не можеше да го продолжи мечот против Базел во текот на првото полувреме.

Мурињо денес одлучи да му даде шанса на Пол Погба да биде капитен на Манчестер Јунајтед, но тоа не траеше премногу, само 19 минути.

Имено, по толку минути на теренот во мечот против Базел во рамки на првото коло од групната фаза од ЛШ, Пол Погба се повреди, Мурињо веднаш мораше да реагира и да го внесе во игра Фелаини.

Изгледа дека се работи за повреда на задната ложа, што би можело да значи дека Погба ќе ги пропушти следните неколку средби.

Сепак, се уште е рано и се очекуваат прогнозите од лекарскиот тим.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Погодува, но и ТРЧА: Кој претрча најмногу во Леванте? Погодувате- ЕНИС БАРДИ!

Леванте во ликот на Енис Барди има вистински „бисер“ во своите редови, вчера бевме сведоци…