Дома Трансфер зона Шнедерлин замина, следен е Депај!

Шнедерлин замина, следен е Депај!

1 секунди
0
2,045

Францускиот интернационалец Морган Шнајдерлин денес ги помина медицинските прегледи и наскоро официјално ќе стане играч на Евертон.

Барањата на Манчестер Јунајтед беа задоволени, па „црвените ѓаволи“ од трансферот на Шнедерлин ќе инкасираат 25 милиони евра.

Следен на листата кој треба да го напушти „Олд Трафорд“ е Мемфис Депај, кој не добива минутажа и инсистира да ја промени средината.

„Би-Би-Си“ тврди дека холандскиот репрезентативец е многу блиску до трансфер во Лион, а единствен проблем е цената, бидејќи на Французите им се многу 17 милиони евра иако двете страни имаат голема желба работата да биде завршена.

После продажбата на двајцата фудбалери Мурињо ќе биде активен на трансфер пазарот, а прва и најголема желба е Виктор Линделоф, но за дефанзивецот Бенфика бара 45 милиони евра.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

А СЕГА ЗБОГУМ: Ел Нињо по вторпат го напушта Атлетико, еве каде ќе оди!

Турските медуми пренесуваат дека Бешикташ е во интензивни преговори со Атлетико Мадрид за …