Дома Фудбал Италија Хаос во Италија: Полицијата санкционираше фудбалери во Италија, толпата се обиде да спречи, но…

Хаос во Италија: Полицијата санкционираше фудбалери во Италија, толпата се обиде да спречи, но…

0

Неверојатна ситуација денес е забележана денес во Италија.

Првиот тренинг на Паскал Марин во екипата на Бреша е прекинат поради неверојатна и бизарна причина.

Во текот на тренингот играчите на овој италијански клуб едноставно почнаа да трчаат кон излезните врати. Причината беше што видоа полиција како на автомобилите им лепи казни за некоректно паркирање.

Фудбалерите на Бреша пред пристигнувањето имаа големи проблеми околу паркирањето. Тимот нема сопствен тренинг центар и го дели со останатите спортски колективи од овој град, а како што се беше полно, одлучија да паркираат каде ќе стигнат.

На крајот заработија казни. Полицијата одработи чесно без оглед на тоа што од клубот реагираа.

Сакако ова е ретко видена ситуација на фудбалските терени.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Италија

Проверете

Жиру ги замолкна „Делиите“ среде Белград во 85-та минута

Со голот во 85. минута, Оливие Жиру ги згасна надежите за победа кај сланите Делии и му до…