Дома Луд Спорт ФОТО: Шега на годината – Дали ја видовте замената на Барса за Нејмар!?

ФОТО: Шега на годината – Дали ја видовте замената на Барса за Нејмар!?

0 секунди
0
2,158

Голма дупка настана во Барселона по заминувањето на Нејмар во ПСЖ.

Странските медиуми секојдневно пишуваат за тоа кој ќе биде неговата замена, а за сега главни кандидати се Кутињо од Ливерпул, Анхел Ди Марија од ПСЖ и Паоло Диабала од Јувентус.

Сепак, на љубителите најважно им е споредната работа на светот, односно оние кои имаат подобра смисла за хумор, ја пронајдоја замената во Барса, а фотографијата на нивнот нов крилен напаѓач ја објавија на социјалните мрежи.

Навивачите на Барса сигурно не се задоволни со новото засилување…

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Луд Спорт

Проверете

ТИ СИ ГОМНО: Еден од најдобрите напаѓачи во светот го нападна судијата!

Антоан Гризман може да добие дури 4 натпревари суспензија откако заработи црвен картон про…