Дома Фудбал Англија Фото: „Црвените“ од Енфилд станаа портокалови

Фото: „Црвените“ од Енфилд станаа портокалови

16 секунди
0
340

Ливерпул денес официјално ја претстави третата гарнитира дресови за сезоната 2017/18, а интересно е што дресот е комплетно портокалов.

Дресовите ги направи спортската компанија „New Balance“, а во истата боја ќе бидат и долниот дел како и чорапите.

На горниот и долниот дел од компетот има и специјален натпис по повод 125 годишнината од клубот.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Англија

Проверете

Нов шмекерски потег на Јирген Клоп: Ова е една од причините поради кои жените паѓаат на него (Видео)

Во второто коло од ЛШ, Ливерпул ќе гостува кај Спартак во Москва, а токму во пресрет на то…