Дома Офсајд Фото: Фудбалерот ја однесе девојката во Дубаи, шеиците се фаќаа за глава!

Фото: Фудбалерот ја однесе девојката во Дубаи, шеиците се фаќаа за глава!

56 секунди
0
5,548

Играчот на Борусија Дортмунд и германски репрезентативец, Марио Геце во својата татковина го нарекуваат и Супер Марио, а изгледа дека има и Супер девојка.

Славниот фудбалер веќе четири години е во врска со германската манекенка Ан Катрин Бромел, и токму таа прва му подари бакнеж после одлучувачкиот гол на Светското првенство во 2014 година.

Љубовта меѓу славниот пар цвета и после четири години, па Геце одлучи да ја однесе својата девојка во Дубаи додека трае паузата во Бундес лигата. Убавата манекенка веднаш се пофали со фотки на Инстаграм.

?

A photo posted by ANNKATHRIN VIDA BRÖMMEL (@annkathrin_vida) on

??

A photo posted by ANNKATHRIN VIDA BRÖMMEL (@annkathrin_vida) on

We wish you a beautiful Christmas with your loved ones ?❤️

A photo posted by ANNKATHRIN VIDA BRÖMMEL (@annkathrin_vida) on

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Офсајд

Проверете

Видео: Гигантот е жив! Хадерсфилд преку пенали после 45 години во Премиер лигата!

Екипата на Дејвид Вагнер славеше после пенал серијата. Во натпреварот на сезоната во Чемпи…