Дома Луд Спорт Фото: Роналдо се појави со девојката – парот блескаше во Цирих!

Фото: Роналдо се појави со девојката – парот блескаше во Цирих!

1 секунди
0
2,995

Кристиано Роналдо се закити со уште една престижна награда и беше прогласен за Најдобар фудбалер за 2016 година според ФИФА.

Ѕвездата на Реал Мадрид на свеченоста во Цирих присуствуваше заедно со 6-годишниот син и новата девојка Џорџина Родригез.

Ова е прво официјално појавување на парот пред јавност иако првпат да биа забележани заедно во ноември 2016-та, во Париз.

10-01par2

10-01par3

10-01par4

10-01par5

10-01par6

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

ФОТО – Застрашувачки: Погледнете како би изгледал Палермо да НЕ би ги продавал своите играчи

Палермо е екипа која создава големи играчи, ова ќе го потврди овој застрашувачки состав на…