Дома Фудбал Фото: Пике со брутален коментар на фотографијата на Касиљас…

Фото: Пике со брутален коментар на фотографијата на Касиљас…

0 секунди
0
2,095

Шпанскиот голман, Икер Касиљас, одлучи ова лето да остане во Порто и со португалскиот клуб отпатува на припремите во Мексико.

Иако се шпекулираше дека еден од најдобрите голмани на светот ќе го промени клубот, на крајот Икер Касиљас одлучи да остане во Порто уште една сезона. Пред тргнувањето за Мексико поранешниот голман објави интересна фотографија на својот Инстаграм профил, а од коментар не можеше да се воздржи Жерард Пике.

Иако некогаш беа големи ривали, додека Касиљас ги бранеше боите на Реал јасно е дека тој и Пике се големи пријатели.

„Ова е една од твоите најдобри фотографии. Големо олеснување е што не ти го гледаме лицето“, напиша Пике.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Фудбал

Проверете

Нов шмекерски потег на Јирген Клоп: Ова е една од причините поради кои жените паѓаат на него (Видео)

Во второто коло од ЛШ, Ливерпул ќе гостува кај Спартак во Москва, а токму во пресрет на то…