Дома Фудбал Италија ФОТО: Навивачите на Реал му се „заблагодарија“ на Буфон!

ФОТО: Навивачите на Реал му се „заблагодарија“ на Буфон!

0 секунди
0
2,685

Ривалството понекогаш нема мера, но сигурно дека барем Буфон вакви работи не заслужи…

Во домот во Тоскана каде што живее Буфон изминатата ноќ се појави транспарент преку кој му заблагодаруваат навивачите на Реал Мадрид.

Јасно е алудираат на неговиот трет пораз во финалињата од Лигата на шампионите.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Италија

Проверете

Дефанзивецот на Борусија призна: Разговарав со Алегри!

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Сократис Папастатопулос призна дека имал разговор со тр…