Дома Фудбал Италија Фото: Милан го промовираше дресот за новата сезона!

Фото: Милан го промовираше дресот за новата сезона!

1 секунди
0
1,111

Италијанскиот гигант Милан денес го промовираше дресот за новата 2017/18 сезона кој традиционално ќе биде во црвено-црна боја.

Во соработка со „Адидас“ „росонерите“ се одлучија за враќање во минатото бидејќи дизајнот на новите дресови многу наликува на оној од 90-тите.

„Росонерите“ имаат големи планови за следната сезона, а прва пат ќе играат во новата комбинација овој викенд на последниот натпревар на „Сан Сиро“ оваа сезона, против Болоња.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Италија

Проверете

Барселона добива силна конкуренција: Реал, Челси и Арсенал, кој ќе исплати прв 40 милиони?

Младиот стопер на Ница, Маланг Сар зимата првпат се најде во центарот на вниманието на Бар…