Дома Фудбал Италија (Фото) Мауро Икарди со нов имиџ – Ќе се изненадите!

(Фото) Мауро Икарди со нов имиџ – Ќе се изненадите!

13 секунди
0
410
mauroicardi

Капитенот на Интер, Мауро Икарди има нов имиџ.

Мауро Икарди одлучи да направи промена, барем кога во прашање е неговиот имиџ. Фудбалерот кој оваа сезона игра во фантастична форма, одлучи да го промени својот имиш така што сега неговата боја на коса е плава.

icardi

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Италија

Проверете

Погодува, но и ТРЧА: Кој претрча најмногу во Леванте? Погодувате- ЕНИС БАРДИ!

Леванте во ликот на Енис Барди има вистински „бисер“ во своите редови, вчера бевме сведоци…