Дома Луд Спорт Фото: Кога судијата го изиграл мечот на тикет!?!

Фото: Кога судијата го изиграл мечот на тикет!?!

0 секунди
0
2,473

Во фудбалското првенство на Венецуела се одигра многу интересен натпревар помеѓу Ла Гуаира и Португеса во кој главна ѕвезда беше судијата.

Имено, судијата во последните десет минути му исклучи четворица фудбалери на гостите, а во 96-та минута досуди пенал преку кој домаќините израмнија.

Кога судијата го има натпреварот на тикет, никој ништо не му може!?!

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ова веќе не е смешно: Клетвата “Рамзи“ повторно напаѓа!

До сега головите на Арон Рамзи беа “кобни“ за Бин Ладен, Гадафи, Стив Џобс, Витни Хјустон,…