Дома Фудбал Англија Фердинанд ги одбра најдобрите 5 трансфери ова лето во Премиер лигата

Фердинанд ги одбра најдобрите 5 трансфери ова лето во Премиер лигата

0
ferdinand

Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд на својот јутјуб канал именуваше топ пет засилувања ова лето во англиската Премиер лига.

Фердинанд помина 12 прекрасни години во „Црвените ѓаволи“, одигра 455 натпревари и освои 14 трофеи, вклучувајќи шест трофеи шампион на Англија и една Лига на Шампиони.

Откако се збогуваше со фудбалот, стана многу активен на социјалните мрежи, и направи јутјуб канал кој има повеќе од 418.000 претплатници.

Ова лето имаше голем број на трансфери на Островот, па Фердинанд одлучи на својот јутјуб канал да направи видео во кој ќе ги наброи најдобрите пет трансфери на трансфер периодот.

 


Rio Ferdinand’s Top 5 EPL Transfers by goloviliga

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Англија

Проверете

Видео: Јувентус броеше до шест, хет-трик на Кедира!

Италијанскиот шампион Јувентус се врати на победите и со високи 6:2 славеше на гостувањето…