Дома Останати Федерер: Веројатно ова ќе биде последен пат во Австралија

Федерер: Веројатно ова ќе биде последен пат во Австралија

0 секунди
0
1,069

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Риџе Федерер се надева дека ќе игра минимум уште две-три години и вели дека размислува на долги стази за својата тениска кариера.

Федерер не игра тенис уште од операцијата на коленото во јули, а на терен ќе се врати на Хопман купот во јануари.

„За пензија размислувам само кога ќе ме прашаат. Не гледам на тој начин дека ова може да биде моето последно доаѓање во Австралија, иако тоа е многу веројатно. Позитивен сум, имав шест месеци пауза и се надевам дека ќе играм уште две или три години, а не уште неколку месеци. Така и размислувам“, истакна Федерер.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Останати

Проверете

Франција со екипно злато на 5 км на Светското првенство во пливање

Француската репрезентација го освои златниот медал, во екипна конкуренција, на трката на 5…