Дома Останати Кошарка Евробаскет Уникаха го покоси Фенер, ЦСКА Москва преку пресврт до првата победа против Олимпија Милано

Уникаха го покоси Фенер, ЦСКА Москва преку пресврт до првата победа против Олимпија Милано

0

Турски Фенербахче стартуваше со пораз во Евролигата, каде ја брани минатогодишната титула, откако вечерва загубо од Уникаха со 68:67.

Фенербахче имаше предност, но Малага во четвртата четвртина успеа да доминира и на крај да слави победа против актуелниот првак.

Во останатите дуели, Олимпијакос славеше победа над Басконија со 75:64. ЦСКА Моксва и покрај негативата од 16 поени во првото полувреме, на крајот издвои триумф против Олимпија Милано со резултат 93:84. Реал Мадрид ја оправда фаворитска улога против Анадолу Ефес 74:88, а Макаби на гости славеше против Бамберг со 88:71.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Евробаскет

Проверете

Огромен СКАНДАЛ – Две олимписки шампионки силувани, откриваат се до детали!

Со скандалозни изјави во медимите излегоа две поранешни олимписки шампионки. Светската гим…