Дома Македонски спорт Мак фудбал Триминутен прекин на дербито во Тетово поради домаќинските навивачи (Фото)

Триминутен прекин на дербито во Тетово поради домаќинските навивачи (Фото)

0 секунди
0
2,486

Во Тетово во рамки од првото коло во Првата македонска фудбалска лига, среќата сакаше силите да ги одмерат двата најголеми конкуренти за титулата во новата сезона.

Шкендија го пречека тимот на Вардар, а по само неколку секунди натпреварот беше прекинат поради домашните навивачи, кои најпрво на теренот исфрлија хартиени ленти, а веднаш потоа извадија и огромен транспарент.

На транспарентот Шкендија беше претставена како „Хулк“, кој лесно се справил со Дачија, Хелсинки и Тракаи, противниците кои „црвено-црните“ од Тетово ги елиминираа во квалифкациите за Лига Европа.

По три минутен прекин и чистење на теренот, натпреварот продолжи.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе K. M.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Фото: Хуманитарна акција на фудбалерите на Победа

Пред почетокот на денешиот тренинг на стадионот на Могила фудбалерите на Победа ја прифати…