Дома Македонски спорт Мак баскет Трајковски и Маслинко го засилија МЗТ

Трајковски и Маслинко го засилија МЗТ

0

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ, денес официјално се засили со Бојан Трајковски и Андреј Маслинко.

Трајковски минатата сезона настапуваше за Карпош Соколи, а претходно има играно и за Балкан стил, Работнички, Фени индустри, Торус, Лирија, Куманово, како и за полскиот Чарни Слупск и косовска Приштина.

Маслинко доаѓа од таборот на Работнички, а има настапувано и за италијанскиот младински тим Стела Азура.

Претходно, во МЗТ пристигнаа повратниците Дамјан Стојановски и Бобан Стајиќ, Американецот Ерик Гарсија, како и талентираните Михајло Митев и Ранко Мамузиќ.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак баскет

Проверете

Јаховиќ продолжува да „решета“: Нови два гола против Аланијаспор (Видео)

Македонскиот интернационалец, Адис Јаховиќ продолжува да ја потврдува одличната форма, па …