Дома Трансфер зона Суботиќ флертува со Ливерпул!

Суботиќ флертува со Ливерпул!

0 секунди
0
877

Германските медиуми се погласно шпекулираат дека српскиот дефанзивец Невен Суботиќ би можел наскоро да му се придружи на Јирген Клоп во Ливерпул.

Суботиќ се мачи со повредите во последно време и поради тоа го загуби местото во првиот тим на Борусија Дортмунд. Сепак и покрај фактот што е надвор од терените долго време за него интерес покажува Ливерпул, а гермаските медиуми најавуваат дека наскоро Клоп и српскиот репрезентативец ќе ја обноват соработката токму на „Енфилд“.

Клоп беше мојот ментор цели девет години. Тој ме поддржуваше, ме упатуваше и имаше доверба во мене. Со него и со Дортмунд го минав најубавиот период во мојата кариера. Поради тоа сум многу благодарен. Тој е многу важна личност во мојот живот и јас сум негов должник“, изјави Суботиќ.

Оваа сезона Суботиќ нема одиграно ниту еден натпревар за „милионерите“ и најверојатно ќе ја промени средината во јануарскиот преоден рок.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Постигна 89 погодоци, го сака „половина“ Премиер лига, а тој го избира Челзи?

„Сините“ се најблиску дo доведување на фудбалерот за кого интерес покажа „половина“ Премие…