Дома Трансфер зона „Скај Спорт“ пренесува БОМБАСТИЧНА вест: Агуеро во Челзи?!

„Скај Спорт“ пренесува БОМБАСТИЧНА вест: Агуеро во Челзи?!

20 секунди
0
925

Реномираниот британски медиум пренесува вест за потенцијален трансфер на Серхио Агуеро во Челзи.

Ударната вест која ја лансираа попладнево британските медиуми звучи изненадувачки. Од почетокот на трансфер периодот видовме неколку интересни трансфери, но евентуалниот трансфер на Серхио Агуеро во Челзи, секако дека би бил најголемото изненадување.

Момчето кое во Манчестер Сити е блиску до статусот легенда би можел од „Итихад“ да се пресели во западен Лоднон.

„Скај Спорт“ пренесува дека Челзи сериозно е заинтересиран за Кун Агуеро. Добро познато е дека Челзи сака да доведе напаѓач ова лето, Ромелу Лукуаку заврши во Манчестер Јунајтед, а Алваро Мората најверојатно ќе го избере Милан, па Антонио Конте мора да бара нови мети.

Не треба да се заборави и дека во текот на летото и Андреа Белоти се поврзуваше со „сините“, но евентуалниот трансфер на Серхио Агуеро би ги засенил сите.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Евертон спреми 45 милиони евра за напаѓач кој веќе има 31 година!?

Евертон ова лето потроши скоро 160 милиони евра на засилувања, но не успеаа да доведат зам…