Дома Македонски спорт Мак фудбал Самсоненко распродава пред заминување: Балотели се сели во Катар!

Самсоненко распродава пред заминување: Балотели се сели во Катар!

1 секунди
0
2,283

Раководството на фудбалскиот клуб Вардар денес објави дека напаѓачот на овој клуб, Џонатан Боарето Балотели заминува во Катар.

Трансферот на Балотели веќе е пред официјализирање и тој наводно веќе се наоѓа во Катар на лекарски прегледи после што ќе стави потпис со клубот Ал Гарафа.

Ова значи дека црвено-црните во двомечот со Фенербахче ќе влезат значително ослабени, бидејќи Балотели во овој момент беше најдобриот напаѓач на клубот од Скопје.

Иако Вардар веројатно добро ќе заработи од Балотели, ќе остане без својот напаѓач пред неколку важни натпревари. Покрај двомечот со Фенербахче, Вардар во сабота го отвара македонското првенство против големиот ривал, екипата на Шкендија.

За крај да се потсетиме на последниот гол на Балотели во официјален натпревар во дресот на Вардар против Копенхаген.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Каталонија „ГОРИ“: Гвардиола доаѓа по Меси, „граѓаните“ спремни да ја платат клазулата!?

Неверојатни вести пренесуваат островските и каталонските медиуми, управата на Манчестер Си…