Дома Видео Ротердам во пламен: Вакво славје се чекаше цели 18 години!

Ротердам во пламен: Вакво славје се чекаше цели 18 години!

58 секунди
0
4,408

Долги 18 години Феенорд и неговите навивачи чекаа на шампионската титула во Холандија, а кога конечно ја дочекаа ја прославија со стил.

Славјето започна вчера кога со победата од 3:1 над Хераклес во последното коло Феенорд ја освои титулата. На стадионот и низ градот се славеше до раните утрински часови, после тоа играчите и фановите заминаа на спиење, но за денес да продолжат таму каде што застанале.

Шампионите со автобус направија победничка парада низ улиците на Ротердам, а навивачите непрестано палеа бакли и ја разгоруваа атмосферата. Епицентарот на славјето беше центарот на градот односно плоштадот Хофплејн.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

ФОТО – Застрашувачки: Погледнете како би изгледал Палермо да НЕ би ги продавал своите играчи

Палермо е екипа која создава големи играчи, ова ќе го потврди овој застрашувачки состав на…