Дома Луд Спорт Роналдо на „live chat“ доби порака од Балканот и остана шокиран!

Роналдо на „live chat“ доби порака од Балканот и остана шокиран!

0

Кристиано Роналдо покрај на терените, е еден од најјаките спортисти и на социјалните мрежи.

Десетици милиони следбеници на Фејсбук и Инстаграм ја следат португалската ѕвезда, а Роналдо често комуницира со нив.

Па така во една live преписка на Инстаграм со навивачите Роналдо одговараше на стотици коментари, а потоа стигна еден коментар на балкански јазик.

Нормално, Роналдо сигурно не разбра за што станува збор, но овој коментар денес е апсолутен хит во целиот балкан.

„Продавам Голф 1. Евтино. Само 150 евра“.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Жиру ги замолкна „Делиите“ среде Белград во 85-та минута

Со голот во 85. минута, Оливие Жиру ги згасна надежите за победа кај сланите Делии и му до…