Дома Трансфер зона Реал Мадрид носи конкуренција за Кејлор Навас

Реал Мадрид носи конкуренција за Кејлор Навас

0

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез се почесто размилсува за засилување на голманската позиција.

Реал Мадрид на голот го има фантастичниот Кејлор Навас, а негово разерва е некогашниот голман на Еспањол, Кико Касиља.

Со оглед на фактот што двата голмани имаат преку 30 години, Перез сака да ја засили конкуренцијата со доведување на млад чувар на мрежата, а тоа би можел да биде голманот на Атлетик Билбао, Кеп Аризабелаг.

Станува збор за млад 23-годишен голман чии договор со Атлетик Билбао истекува следното лето, а моментално се водат преговори за продолжување на соработката. Реал внимателно ја следи ситуацијата и доколку не дојде до договор е спремен да го донесе на „Сантиаго Бернабеу“ без обештетување.

Тоа најверојатно ќе значи крај за Касиља, а Аризабелаг ќе биде резервен голман на Кејлор Навас.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Чудото од дете на Ајакс се сели во Барселона

Барселона одлично ја отвори сезоната, но тренерот Валверде веќе размислува за нови засилув…