Дома Трансфер зона Реал и краде на Барселона засилување од „пред нос“

Реал и краде на Барселона засилување од „пред нос“

0 секунди
0
759

Реал Мадрид оваа сезона е блиску од освојување на Примера и се пласира во финалето од Лигата на шампиони, но и покрај тоа раководството веќе бара засилувања за следната сезона.

Зинедин Зидан сака да го засили тимот во сите линии, одбраната, средниот ред и нападот, а последно име кое се најде на списокот на „кралевите“ е младата ѕвезда на Ајакс – Давинс Санчез.

Овој 20-годишен репрезентативец на Колумбија важи за еден од најталентираните стопери во светот, а познато е дека за него силен интерес покажува и Барселона.

Сепак Каталонците не сакаа да платат 25 милиони евра за неговиот потпис, сума која за Флорентино Перез е сосема нормална за таков талент.

Медиумите пишуваат дека Реал веќе започнал преговори со Ајакс бидејќи сметаат дека тандемот Санчез – Варан ќе биде тандем за иднината.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Еве што вели претседателот на Атлетико, Сересо, за заминувањето на Гризман

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Сересо, ги демантираше шпекулациите дека Антоан Г…