Дома Луд Спорт Правдата го стигна: Осуден манијакот кој му се закануваше на семејството Шумхаер

Правдата го стигна: Осуден манијакот кој му се закануваше на семејството Шумхаер

0 секунди
0
740

Хусеин Б. Од Германија е лицето кое му се закануваше на семејството на Михаел Шумахер, тој е осуден на казна затвор од една година и девет месеци.

Германските медиуми пренесуваат дека Хусеин на 14 февруари испратил заканувачки емаил до сопругата на Шумахер во која и се заканувал дека ќе и ги убие двете деца, доколку не добие 900.000 евра.

„Ако не ми префрлите 900.000 евра до 31 март 2016 година вашите деца ќе доживеат некоја несреќа. Во Формула 4 такво нешто често се случува“, напишал Хусеин и ги оставил бројот од неогвата сметка.

Полицијата после некое време го пронајде и притвори, а сега ја доби и пресудата. Покрај казната затвор, Хусеин ќе мора да помине психијатриски прегледи, да работи друштвено корисна работа, но и да плати 4.500 илјади евра.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фото: Во Келн не се плашат од Црвена Звезда, туку од овој човек!

Бундеслигашот Келн ја дочекува Црвена Звезда во рамките на второто коло од Европа Лигата в…