Дома Топ вести Прават СЕ за трансфер во Барса: „ШТРАЈК“ на Кутињо и Дембеле!

Прават СЕ за трансфер во Барса: „ШТРАЈК“ на Кутињо и Дембеле!

1 секунди
0
1,021

Продолжува сагата околу главните мети на Барселона во овој момент, Фелипе Кутињо од Ливерпул и Осман Дембеле од Борусија Дортмунд. Каталонски „Спорт“ своето денешно издание го посвети на „штрајкот“ на главните мети на Барселона.

Бразилецот, Фелипе Кутињо, само неколку часа откако Ливерпул објави официјално соопштение во кое порачува дека тој не е на продажба, испрати официјално барање до клубот за негов трансфер со што јасно стави до знаење дека сака трансфер во Барселона.

Од друга страна познато е дека Дембеле намерно го пропушти тренингот на Борусија Дортмунд поради што беше суспендиран и парично казнет. „Спорт“ додава дека младиот Французин одбива да преговара со управата на „милионерите“, негова единствена желба е трансфер во Барселона.

Наводно преговорите за трансфер на Дембеле ќе бидат продолжени во понеделник.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Топ вести

Проверете

Каталонија „ГОРИ“: Гвардиола доаѓа по Меси, „граѓаните“ спремни да ја платат клазулата!?

Неверојатни вести пренесуваат островските и каталонските медиуми, управата на Манчестер Си…