Дома Топ вести Познато зошто играчите на Барса не беа на церемонијата, Иниеста им се извини на „кралевите!

Познато зошто играчите на Барса не беа на церемонијата, Иниеста им се извини на „кралевите!

0 секунди
0
2,134

Фудбалерите на Барселона и понатаму се наоѓаат во центарот на вниманието, поради бојкотот на гала свеченоста на ФИФА.

Фудбалерите на Барса си навлекоа непотребен негативен публицитет со ваквиот потег, па готово сите медиуми и целата спортска јавност го осуди ваквиот потег на Каталонците.

Официјалната верзија од Барселона е тоа дека играчите се подготвуваат за мечот од Купот на Кралот. Сепак според шпанските медиуми проблемот е во тоа што играчите се скарале со челниците на клбот и на овој начин сакале да покажат дека не ги извршуваат сите задачи од клубот.

Според пишувањата на „Марка“, Андрес Иниеста им се јавил на играчите на Реал Мадрид и им се извинил за отсуството.

Капитенот на Барселона разговарал со колегите од репрезентацијата и им соопштил дека одлуката да не се појават на церемонијата во Цирих нема никаква врска со нив.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн не личи на себе: Баварците прокоцкаа два гола предност!

Баерн Минхен рпкоцна два гола предност против Волфсбург на „Алијанц Арена“ и одигра 2:2. И…