Дома Видео Погледнете што прави Куртоа на тренинг!

Погледнете што прави Куртоа на тренинг!

4 секунди
0
1,967

Тибо Куртоа е еден од најдобрите голмани во Премиер лигата, но на тренинзите тој покажува одлични фудбалски вештини.

На еден од последните тренинзи Куртоа постигна фантастичен гол за кој може да му позавидат и најдобрите голгетери.


Moq7TOSx9wl0C45W by goloviliga

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: 5 најспектакуларните победи на Федор Емилианенко

Во недела рано наутро 40-годишниот ветеран на боречки вештини Федор Емилианенко ќе се бори…