Дома Останати Повредата на е сериозна: Карабатиќ ќе настапи на Светското првенство!

Повредата на е сериозна: Карабатиќ ќе настапи на Светското првенство!

0 секунди
0
648

Еден од најдобрите светски ракометари Никола Карабатиќ го повреди скочниот зголб, но како што соопштија од француската репрезентација, повредата не е сериозна и тој ќе биде посогтвен за настап на Светското првенство кои за две недели ќе започне во Франција.

„Добро се чувствувам, повредата не е сериозна, станува збор за мало истегнување на зглобот. За да бидам во вистинската форма за СП ќе морам да внимавам на многу детали“, изјави Карабатиќ.

Франција на СП се наоѓа во групата со Полска, Норвешка, Русија, Јапонија и Бразил. Првиот меч ќе го одигра на 11 јануари против Бразил.

На ова Сп ќе учествува и репрезентацијата на Македонија, која за противници во групата ги има Шпанија, Словенија, Тунис, Исланди Ангола. Првиот меч Македонија ќе го одигра на 12 јануари против Тунис.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Останати

Проверете

Мејведер сега тврди поинаку: За Конор тренирав само ТРИ недели и секоја ноќ се забавував

Поранешниот боксерски шампион Флојд Мејведер излезе со интересна изјава во медиумите поврз…