Дома Македонски спорт Мак баскет Перо Антиќ со 101 тројка во Евролигата!

Перо Антиќ со 101 тројка во Евролигата!

0 секунди
0
76

Македонскиот интернационалец, Перо Антиќ синоќа на мечот против Жаилгирис ја постигна својата јубилејна 100-та тројка во евролигашката кариера.

Фенербахче по три кола во Евролигата има максимален ефект, а во третото коло турскиот шампион го победи Жалгирис 82:68.

Перо Антиќ пред овој меч иамше постигнато 98 тројки во евролигашката кариера, а мечот го заврши со три постигнати тројки или вкупно 101 во Евролигата.

Антиќ на теренот мина 11 минути и постигна исто толку поени (3/5 за три), а имаше и по еден скок и украдена топка.

Фенербахче во четвртото коло кое на програмата е в петок ќе го игра градското дерби против Галатасарај.

Проверете

16-годишниот Чурлинов доби повик во сениорската репрезентација

По триумфот во Вадуз против Лихтенштајн од 3:0 во натпревар од 5-то коло од квалификациите…