Дома Видео Пекол во Атина: Ивиќ погоден со лименка во главата – во крв заврши на болница (видео)

Пекол во Атина: Ивиќ погоден со лименка во главата – во крв заврши на болница (видео)

2 секунди
0
1,439

Ништо ново кога се во прашање фудбалските натпревари во Грција. Повторно видени големи немири и нереди и повторно повредени. Овој пат копјата се скршија врз српскиот фудбалски стратег на клупата од ПАОК, Владимир Ивиќ.

За време на дуелот од плеј-оф фазата помеѓу Панатинаикос и ПАОК, навивачите на домашниот тим со полна лименка пиво го погодија во глава Владо Ивиќ. Некогашниот првотимец на Партизан падна на земја, а натпреварот беше прекинат во 54-та минута при резултат од 1:0 за домаќините.

Според последните информации, Ивиќ е хоспитализиран во една од атинските клиники со расеченица на главата.

Инаку, Панатинаикос и ПАОК, заедно со АЕК и Паниониос играат во плеј-оф фазата од која првопласираниот тим ќе избори пласман во квалификациите за Лигата на шампионите.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе A. V.
Load More In Видео

Проверете

НЕВИДЕН ПРЕСВРТ: Губеа 3:0, победија 8:3 и влегоа во историја!

Убавината на фудбалот е во непредвидливоста, а следниот пат кога некој ќе ви рече дека пре…