Дома Трансфер зона Официјално: Марсело останува „крал“ до 2022 година

Официјално: Марсело останува „крал“ до 2022 година

21 секунди
0
206

Реал Мадрид преку својата официјална страна потврди дека е постигнат договор со Марсело за продолжување на соработката.

Бразилецот денес стави потпис на нов договор и се обврза на верност кон „кралевите“ до 2022 година!

Марсело е заменик капитен и во Реал Мадрид е цели 10 години, а пристигна од Флуминенсе за 6,5 милиони евра.

Во претходната деценија, 29-годишниот Бразилец се покажа како еден од најважните фудбалери на „кралскиот“ клуб и можеби најдобар во светот на својата позиција.

Марсело до денес има запишано 295 настапи, а со „кралевите“ освои три титули во ЛШ, четири во Примера и уште многу други купови и Суперкупови.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Постигна 89 погодоци, го сака „половина“ Премиер лига, а тој го избира Челзи?

„Сините“ се најблиску дo доведување на фудбалерот за кого интерес покажа „половина“ Премие…