Дома Трансфер зона Официјално: Барди во Леванте!

Официјално: Барди во Леванте!

2 секунди
0
656

Младиот македонски фудбалер, Енис Барди, денес го комплетираше трансферот од холандски Ујпешт во екипата на Леванте.

Нешто порано денес најавивме дека Барди е пред потпис со Леванте, повеќе нема дилеми. Фудбалерот ги помина медицинските прегледи и стави потпис на тригодишен договор со шпанскиот прволигаш.

„Со задоволство можеме да ви соопштиме дека Енис Барди потпиша договор со клубот до 2020 година кој има опција за продолжување на уште две“, соопштија од шпанскиот клуб.

Да потсетиме, освен Барди својот трасфер денес го комплетираше и Елиф Елмас кој наредната сезона ќе настапува за турскиот гигант Фенербахче. 

Со среќа момци!

Елмас пристигна во Истанбул – потпишува за Фенербахче

 

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона добива силна конкуренција: Реал, Челси и Арсенал, кој ќе исплати прв 40 милиони?

Младиот стопер на Ница, Маланг Сар зимата првпат се најде во центарот на вниманието на Бар…