Дома Македонски спорт Одбојкарките добија нов селектор!

Одбојкарките добија нов селектор!

0 секунди
0
289

Словенецот Драгутин Балтиќ е новиот селектор на одбојкарската репрезентација на Македонија, кој на функцијата го наследи Бугаринот Николај Жељасков.

Драгутин Балтиќ е прочуено име во европските одбојкарски кругови, освојувач на европски клупски натпреварувања и во националните првенства на Словенија, Азербејџан и Словенија. Има завидно искуство и како селектор на Словенија и Бугарија“, соопшти Одбојкарската федерација на Македонија.

Балтиќ македонските одбојкари ќе ги предводи во овогодишното издание на ЦЕВ Европската лига.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Македонски спорт

Проверете

И покрај триумфот во Талин, Соколите се збогуваа со Лигата на шампионите

Карпош Соколи во Талин триумфираше против Калев со 81:78, но тоа не им помогна да ја минат…