Дома Фудбал Останато Овие навивачки групи се најдобри според ФИФА

Овие навивачки групи се најдобри според ФИФА

0

Светската фудбалска федерација (ФИФА) именуваше три навивачки групи кои ќе се борат за најдобра во 2017 година.

ФИФА од минатата година ја доделува наградата за најдобра навивачка група. Минатата година нагрдата ја поделија навивачите на Ливерпул и Борусија Дортмунд поради заедничкото навивање на мечот од Лига Европа на „Енфилд“.

Оваа година повторно три навивачки групи се номонирани. Навивачите на Борусија очекувано повторно се во изборот и фаворити за наградата, а покрај нив номинирани се и навивачите на Копенхаген и Селтик.

Навивачите на Селтик сигурно може скапо да ги чине влезот на еден навивач за време на натпреварот со ПСЖ, па поради тоа сигурно ќе им бидат одземени бодови.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Останато

Проверете

Видео: Јувентус броеше до шест, хет-трик на Кедира!

Италијанскиот шампион Јувентус се врати на победите и со високи 6:2 славеше на гостувањето…