Дома Топ вести Ова е понудата на Барса за Верати – што ќе каже ПСЖ?

Ова е понудата на Барса за Верати – што ќе каже ПСЖ?

0 секунди
0
3,306

Не тајна дека Барселона го означи плејмејкерот на ПСЖ, Марко Верати како главна трансфер цел во летниот преоден рок и ќе направи се за да го донесе на „Камп Ноу“.

Барселона сака по секоја цена да го донесе Италијанецот во своите редови, а шпанските медиуми ја откриваат понудата која ја испратиле Каталонците за наследникот на Чави.

Имено, Барселона за Верати е спремна да плати 65 милиони евра, плус услугите на Иван Ракитиќ, чија цена во моментов се проценува на 30 милиони евра.

Верати изминатите пет сезони во ПСЖ прерасна во еден од најдобрите играчи за врска во светот, а со оглед на фактот што амбициите на „светците“ се големи, не сакаат да слушант да се разделат од својата ѕвезда.

Сепак, самиот играч секојдневно врши притисок да му биде дозволено да се пресели на „Камп Ноу“, па останува да видиме како ќе реагира ПСЖ на последната понуда од Каталонците.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона добива силна конкуренција: Реал, Челси и Арсенал, кој ќе исплати прв 40 милиони?

Младиот стопер на Ница, Маланг Сар зимата првпат се најде во центарот на вниманието на Бар…