Дома Фудбал Новајлијата во Барса има големи амбиции, го откри и играчот кој е негов пример!

Новајлијата во Барса има големи амбиции, го откри и играчот кој е негов пример!

0 секунди
0
407
semedo

Новото засилување од редовите на Барселона си постави цел, тој има намера да го достигне нивото на еден фудбалер кој обележа една цела „епоха“ на „Ноу Камп“.

Станува збор за дефанзивецот Нелсон Семедо кој доби големи пофалби после натпреварот во кој Барселона славеше над Јувентус со убедливи 3:0.

Момчето кое беше доведен од Бенфика со цел конечно да се затвори „дупката“ на десната бековска позиција која се отвори уште со заминувањето на Дани Алвеш.

„Секој ден се трудам да напредувам. Свесен сум дека морам уште многу да работам. Моја цел е да стигнам до нивото на Дани Алвеш во своите најдобри денови. Се надевам дека ќе успеам во тоа. Имам доверба кај тренерот, неговите совети и пофалби многу ми помагаат“, изјави Семедо.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Фудбал

Проверете

Погодува, но и ТРЧА: Кој претрча најмногу во Леванте? Погодувате- ЕНИС БАРДИ!

Леванте во ликот на Енис Барди има вистински „бисер“ во своите редови, вчера бевме сведоци…