Дома Топ вести Нигер и се смее во лице на ФИФА: Седумина фудбалери родени на 1-ви јануари?!

Нигер и се смее во лице на ФИФА: Седумина фудбалери родени на 1-ви јануари?!

0

Дали сме сведови на голем скандал на Светското првенство до 17 години кое овие денови се игра во Индија?

Во последните години често пати сме сведоци колку постари всушност изгледаат некои спортисти од афричките земји, а за некои се претпоставува дека ги „лажирале“ своите податоци за годините. Но што да се каже за ситуацијата на Светското првенство до 17 години во Индија и репрезентацијата на Нигер, која има седумина фудбалери родени на 1 јануари.

Покрај сликата под текстот, треба да се наглси дека фудбалерите кои се реодени 31 декември 2000 година немаат право на настап во ова натпреварување.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Топ вести

Проверете

Жиру ги замолкна „Делиите“ среде Белград во 85-та минута

Со голот во 85. минута, Оливие Жиру ги згасна надежите за победа кај сланите Делии и му до…