Дома Македонски спорт Мак фудбал Несторовски пред трансфер на кариерата!

Несторовски пред трансфер на кариерата!

0 секунди
0
5,752

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски кој оваа сезона се етаблираше во фудбалска Европа со добрите игри во Палермо, наскоро би можел да го направи „трансферот на кариерата“.

Имено, италијанските медиуми пренесуваат дека голгетерот на Фиорентина, Никола Калиниќ е пред трансфер во Милан, а „виолетовите“ за негов наследник го избрале токму Несторовски.

Според најавите од Италија, трансферот на Нестороски би можел да се реализира на почетокот на идната седмица.

По завршувањето на сезоната, Несторовски потврди дека посакува да продолжи со своите настапи на Сицилија, но јасно е дека доколку пристигне понуда од Фиорентина нема да може да ја одбие.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Зголемена поддршка за Охридскиот пливачки маратон

Во сабота, во Охрид ќе се одржи 31-то издание на Охридскиот пливачки маратон. Ова традицио…