Дома Фудбал Нема повеќе дилеми: Ова се фудбалерите кои ја напуштаат Барса до крајот на преодниот рок

Нема повеќе дилеми: Ова се фудбалерите кои ја напуштаат Барса до крајот на преодниот рок

0

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде го соопшти списокот на играчи за денешното „Ел Класико“ и со тоа веројатно уште еднаш потврди кој се ќе го напушти клубот до крајот на преодниот рок.

Валверде на списокот ги изостави, Томас Вермален, Марлон Сантос, Даглас, Самер, Мунир Ел Хадади, но и Арда Туран.

Место пред него зазеде Денис Суарез, како и Серџи Роберто, а интересно е што за Арда немаше место помеѓу првите 18 иако надвор од ростерот поради повреда се Рафиња и Андре Гомеш.

Се очекува место во стартната постава крај левата аут линија да има за Џерар Делофеу, додека Видал најверојатно ќе зеде место пред Нелсон Семед.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Фудбал

Проверете

УЛТИМАТУМ: Монтела ќе го „доживее“ Јувентус само со шест бода?!

На Винченцо Монтела му се ближи крајот во Милан. Пред неколку дена имаше кредит од четири …