Дома Видео На денешен ден пред 15 години Зидан го постигна еден од најубавите голови во историјата на фудбалот

На денешен ден пред 15 години Зидан го постигна еден од најубавите голови во историјата на фудбалот

0 секунди
0
1,159

Пред 15 години, Реал Мадрид во финалето од ЛШ го совлада Баер Леверкузен со 2:1.

Натпреварот беше одбележан со одличниот гол на Зинедин Зидан, за многумина тоа е еден од најубавите голови во историјата на фудбалот.

Подолу може да се потсетиме на мајсторијата на Французинот.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Видео

Проверете

(Видео) Тика – Така, што беше тоа? – Погледнете ја оваа ФАНТАСТИЧНА акција на Наполи

Клубот од Неапол е апсолутен хит на стартот од сезоната во фудбалска Европа. Мислевте дека…